У наш час створено чимало різноманітних гаджетів, що працюють на базі новітніх операційних систем і мають функціонал з підтримкою штучного інтелекту.

Пропонована стаття містить добірку найцікавіших відомостей про один із таких пристроїв – розумний годинник. Текст побудований у формі запитань та відповідей. Кожен із наведених фактів є водночас і аргументом: він пояснює, чому варто купити смарт часи, які нині є беззаперечним трендом. 

1. Як давно винайдений цей гаджет?

Такий винахід є доволі юним, на 7 років молодшим від найпершого смартфона. Наступного року смарт-годинник відзначить своє 15-річчя. Перша його модель була представлена світу в 2010 році. Розробником небаченої раніше новинки став світовий гігант Sony Ericsson. За непідтвердженими даними, автори інноваційного проекту створили його, надихнувшись науково-фантастичними романами 50-х років минулого століття. У цих творах згадувалися наручні комп’ютери.

2. Чому розумний годинник стає дедалі моднішим?

Можна назвати дві головних причини такої тенденції. Перша – універсальність пристрою. Він актуальний для людей будь-якого віку, статі, соціального статусу й роду занять. Це незамінний супутник учня в школі та студента в аудиторії, доречний помічник офісного працівника та бізнесмена, людей робітничих та творчих професій. Друга причина популярності смарт годинника – стильний та шикарний дизайн, що формує елегантний та респектабельний імідж свого власника.

3. Які фішки відрізняють дитячі моделі?

Передусім, це функціонал, який дозволяє батькам дбати про безпеку малюка, бути з ним на зв’язку, відстежувати активність дитини, контролювати її та миттєво реагувати на сигнал про допомогу. Додаткові плюси даного девайса в тому, що налаштувати дитячий смарт-годинник просто, його яскраве та оригінальне оформлення дітлахам дуже до вподоби, а під час різних ігор та занять ця легка й ергономічна конструкція дітям не заважає.

4. Навіщо смарт годинник прибічникам ЗОЖ?  

Такі наділені ШІ гаджети підтримують сенсорні технології тіла, що дозволяють їм вимірювати різні пов’язані зі станом здоров’я показники. Датчики даного девайса показують швидкість бігу, плавання та ходьби, темп серцебиття, дихання, дані артеріального тиску, рівня кисню в крові, частоту пульсу тощо. Ці статистичні показники дозволяють фізично активним людям обрати оптимальні варіанти для навантажень, пов’язаних зі спортивними вправами та тренуваннями. Смарт-годинник часто купують та застосовують як фітнес-трекер.

5.  Як такий девайс може допомагати, коли його власник спить?

Розумний годинник забезпечує відстеження самого сну та його якості. За результатами отриманих даних користувач цього цифрового пристрою адекватно оцінить процес свого спання та зможе скорегувати власні звички для того, що добитися кращого, здоровішого режиму сну. Для цього достатньо буде просто не знімати його на ніч.

6. Чим відрізняються моделі з цифровим та з аналоговим інтерфейсом?

Перший варіант має електронний дисплей. Такі смарт-годинники випускають легендарні бренди Apple, LG, Samsung, Sony та Motorola. Їх родзинкою є максимальний спектр функцій, що забезпечується високотехнологічною операційною системою. Моделі, що мають аналоговий інтерфейс, вирізняє наявність звичного циферблату зі стрілками. Їх функціональність порівняно скромніша, як і цінник. Щоправда, в останні роки і в даній категорії з’явилися моделі з солідним запасом потужності.

7.  Чи здатні розумні годинники бути інструментом для навігації?

 Безсумнівно, якщо їх комплектація включає GPS-трекер. Такий пристрій дозволяє відкривати на гаджеті карту або активувати опцію «зворотний шлях», потрібну для пошуку вихідної точки маршруту. Зазвичай максимально точними є моделі саме цієї категорії – їх вважають топовими, просунутими з технологічної точки зору.

8. Як цей електронний пристрій може змусити свого власника стати більш уважним до себе?

Смарт-годинник можна запрограмувати на нагадування, пов’язані з виконанням простих вправ для підтримки емоційного, фізичного та психічного здоров’я. Девайс пришле сповіщення про необхідність зробити 2-3-хвилинну паузу для медитації, дихання, психологічної розрядки тощо. Їх своєчасне виконання дозволить людям зі щільним та насиченим робочим графіком менше перевтомлюватися.

На думку фахівців, смарт-годинник є дуже корисним аксесуаром, що заповнює прогалину між класичним хронометром та смартфоном, базовими функціями якого він здатен керувати. Можливо, в недалекому майбутньому такий розумний наручний аксесуар повністю витіснить свого аналогового пращура, який поволі втрачає актуальність.