Наше сьогодення вже неможливо уявити без банківських карток, адже це найзручніший спосіб здійснення платежів. Наразі все більше платіжних операцій в Україні проводяться з використанням банківських карток. Цьому сприяють не лише розвиток мобільного банкінгу, але й наслідки періоду COVID-19 та повномасштабного вторгнення. Погодьтеся, що легше оплатити щось за допомогою NFC або онлайн, ніж поспіхом шукати готівку на касі. Далі розглянемо наявні типи безконтактних карток та принципи їхньої дії.

Безконтактні картки: сфера застосування

Безконтактні картки – електронні засоби з інтегральною мікросхемою та передавачем, що надсилає дані, записані в пластику. Такі картки широко використовуються для здійснення покупок через POS-термінали, як перепустки або ключі до електронних замків. Кожна має унікальний код ідентифікації, що зчитується за допомогою генерації електромагнітного випромінювання. Вони здатні працювати не лише на близькій (до 20 см) чи середній (до 5 м), але й дуже великій (до 300 м) відстані від пристрою зчитування.

Різновиди карток за принципом дії

Безконтактні картки за принципом їх дії бувають:

  • зі штрихкодом;
  • з магнітною смужкою;
  • RFID-card;
  • smart-card.

Перші два типи застарілі та більше не використовуються в системах контролю та управління доступом (СКУД) через ненадійність. RFID-карти обмінюються даними за допомогою радіосигналів. Уся інформація проходить шифрування через безпечні канали зв’язку. Сам передавач буває активним (є джерело живлення) чи пасивним (без нього). Smart-картки є складнішою версією RFID-карток. Головна їхня особливість – наявність власної ОС, удосконалений мікропроцесор та потужна система шифрування інформації. Часто smart-card мають контроль доступу – зручну функцію для здійснення обліку часу, ведення бази даних працівників, проведення розрахунку платежів тощо.

Де купити безконтактну карту

Компанія «Смарт-карти України» пропонує безконтактні (RFID) технологій різного типу: від RFID-міток, смарткарток і браслетів до обладнання для ідентифікації в центрі логістики, розважальному комплексі чи на підприємстві. Ціна безконтактних карт залежить від їхніх параметрів, додаткових функцій та країни-емітента. Звертайтеся до нас по телфонну або в меседжерах, які розміщені на сайті і менеджери компанії допоможуть підібрати найкращу пропозицію відповідно до ваших потреб та наявного бюджету.