Шкіра – найбільший орган нашого тіла, що відіграє важливу роль у захисті від зовнішніх чинників і терморегуляції. На жаль, з роками вона зазнає змін, які впливають на її зовнішній вигляд, еластичність і здатність до регенерації. Розуміння суті проблеми дає змогу косметологічній галузі розробляти дедалі досконаліші стратегії та технології боротьби зі старінням. А споживачам – вибирати професійні доглядові засоби на Froomo з оптимально активними інгредієнтами і ефективні методи уповільнення процесу старіння.

Від чого залежить стан шкіри? Причини старіння

Процес старіння шкіри пов’язаний з багатьма біологічними, генетичними чинниками враховуючи також фактори довкілля. До основних причин старіння шкіри належать:

  • поступове зниження вироблення колагену та еластину, які є структурними білками шкіри;
  • вплив зовнішніх чинників, таких як УФ-випромінювання або забруднення навколишнього середовища;
  • окислювальний стрес, джерелом якого є вільні радикали кисню, тобто побічні продукти метаболічних реакцій, що ушкоджують клітини шкіри;
  • ослаблення природного гідроліпідного бар’єру, що призводить до втрати вологи і погіршення захисних функцій;
  • зниження рівня естрогенів, які безпосередньо впливають на структуру і функції шкіри.

Інші чинники також негативно впливають на стан шкіри, наприклад, неправильне харчування, вживання цукру і трансжирів, тривалий стрес, генетика, або виражена міміка. Усі вони можуть працювати разом, призводячи до комплексного погіршення стану шкіри і, як наслідок, прискорення процесу старіння.

Ознаки та симптоми старіння шкіри

Вони різняться залежно від багатьох чинників, тому в деяких людей вони виникають раніше або інтенсивніше, ніж в інших. В основному процес старіння шкіри починається приблизно у віці 25 років, але перші симптоми зазвичай непомітні. У міру того, як минають роки і накопичуються ефекти часу, як-от втрата колагену, еластичності та гідратації, ознаки стають виразнішими. Це той момент, коли ми все частіше заглядаємо на полиці аптек у пошуках найкращої anti-age косметики.

Як вибрати косметику для антивікового догляду?

Вибрати антивіковий косметичний засіб може бути непросто, адже на ринку представлено безліч різних засобів. Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити правильний вибір:

  • Зверніть увагу на правильне зволоження й уникайте пересихання шкіри. Правильно підібраний зволожувальний крем має стати незамінним косметичним засобом, який довше збереже вологу в шкірі та приховає вік. 
  • Зосередьтеся на інгредієнтах багатих на вітаміни, таких як вітаміни С, Е і А, які діють як природні антиоксиданти. Вітамін С особливо цінний, оскільки стимулює вироблення колагену й еластину, які сприяють пружності та еластичності шкіри. Він також чудово освітлює шкіру, а вітамін Е підтримує боротьбу з вільними радикалами. 
  • Важливою сировиною для зрілої шкіри яка має зморшки є ніацинамід, тобто вітамін B3, який діє в глибших шарах епідермісу, помітно зменшуючи знебарвлення й обмежуючи утворення нових. 
  • Не забувайте про систематичний догляд за шкірою навколо очей, де найчастіше з’являються перші мімічні зморшки, які з часом поглиблюються. Якісна косметика у вигляді крему для очей затримає процес старіння, розгладить дерму, підтримає здоров’я  шкіри та забезпечить оптимальне зволоження. 
  • Оскільки старіння шкіри прискорюється під впливом UVA і UVB-випромінювання, надзвичайно важливо не забувати наносити сонцезахисний крем перед виходом на сонце.

Постарайтеся зрозуміти свою шкіру і підтримати її, коли з віком її стан почне змінюватися. Ключем до успіху є суворий захисний засіб від сонця, збалансоване харчування, управління стресом, фізична активність і відмова від стимуляторів. Крім того, відповідний догляд, адаптований до потреб шкіри, а також індивідуально підібрані процедури можуть стати неоціненним союзником у зменшенні видимих ознак старіння шкіри та уповільненні цього процесу.