Міста та села Житомирської області розташовані на півночі України, вони відрізняються своїми гідрологічними та геологічними особливостями, зокрема це стосується частої необхідності замовляти буріння свердловин по граніту. Дійсно, досить часто майстрам доводиться проводити бурові роботи по каменю чи іншим твердим породам, аби дістатися до потрібного підземного джерела з якісною питною водою.
Для того, щоб буріння нової свердловини мало потрібний результат, важливо не лише обирати надійних виконавців та бути готовим до додаткових витрат, наприклад, на спеціальне алмазне обладнання для роботи з гранітом, а й розуміти особливості залягання водоносних горизонтів на своїй території, щоб обрати найкращий для себе варіант.
Характеристики водоносних горизонтів Житомирської області
Загалом мешканцям Житомирської області доводиться обирати для себе серед піщано-гравійних, вапнякових, гранітних та артезіанських підземних джерел. Правильність вибору залежить від основного призначення свердловини, наприклад, для сезонного поливу городу та догляду за садом або ж постійного водозабезпечення будинку та присадибних споруд.
Особливості піщано-гравійного водоносного горизонту
Цей тип підземного джерела, як правило, розташований на глибині від 10 до 30 метрів. Він може мати піщану основу або ж складатися з гравію чи граніту дрібних фракцій. Як правило, цього достатньо для ефективного очищення води від сторонніх домішок та можливих забруднень, проте така рідина може відрізнятися підвищеним вмістом марганцю та заліза. Для таких замовниківбуріння свердловини ціна є важливим критерієм, проте варто обирати виключно підготовлених фахівців. Зазвичай доступ до піщано-гравійного водоносного горизонту потрібен для забезпечення побутових та технічних потреб, а також догляду за садом та городом.
Особливості вапнякових водоносних горизонтів
Вапнякові джерела вважаються найпоширенішими на території Житомирської області. Вони, як правило, розташовані на глибині 30-70 метрів. При цьому природна особливість вапняку забезпечує якісне очищення (фільтрацію) рідини. Отримана вода відрізняється високими показниками якості та підходить для споживання в якості пиття і приготування їжі, проте фахівці звертають увагу на необхідність контролю вмісту магнію та кальцію. При підвищених показниках необхідно використовувати додаткове очищення рідини. В більшості випадків замовники таких свердловин отримують якісну чисту воду, яка придатна для пиття та відрізняється характерним приємним смаком.
Особливості артезіанських водоносних горизонтів
Найголовніша особливість цих глибоких свердловин (від 70 до 200 метрів) обумовлена високим тиском, під яким рідина знаходиться всередині джерела. Саме це дозволяє рідині самостійно підніматися на поверхню, без підключення до насосної системи. Оскільки такі підземні джерела розташовані між двома непроникними шарами порід, це забезпечує їх природний захист від можливого забруднення.
Що стосується якості отриманої води, то вона є максимально чистою, придатною для індивідуального споживання, а також відрізняються стабільністю температури незалежно від погодних умов та пори року. Окрім індивідуального водопостачання буріння таких свердловин замовляють для промислових та комерційних об’єктів.
Особливості гранітних водоносних горизонтів
Глибина залягання таких водоносних горизонтів може бути дуже різною, це ж стосується і надання послуг з буріння свердловин Київ, оскільки гранітні пласти відрізняються низькою проникністю, проте можуть мати тріщини та розломи, в яких накопичується рідина. Як правило, така вода відрізняється підвищеним вмістом солей та мінералів, тому перед споживанням необхідна додаткова фільтрація. Детальніше щодо типу фільтрів чи очисних систем можна дізнатися лише після проведення спеціальних лабораторних аналізів отриманої рідини.
Щоб правильно обрати потрібний водоносний горизонт, майстри спочатку перевіряють можливість отримати до нього доступ саме на тій території, де проводитимуться роботи, також враховують особливості подальшої експлуатації свердловини і рівень споживання ресурсу.